تاریخچه پوشش ضد حریق در ایران | paydarsazan

میخوام شما دوستان عزیز رو به یک روز تلخ ببرم، یک روز که کشور عزیزمان “ایران” لباس مشکی بر تن کرد. یک روز که هزاران پدر و مادر چشم به راه فرزندانشان نشستند. هزاران فرزند و همسر منتظر خبری از عزیز ترین شخص زندگی شان نشستند. صبح روز پنج شنبه 30 دی ماه 1395 …
بازم متوجه نشدین چه روزی رو میگم؟ همان روزی که چهار راه استانبول تهران تماما مشکی پوش شد. همان روزی که ساختمان پلاسکو با آن عظمت و بزرگی فرو ریخت. ساختمانی که در دوره خود جزء مرتفع ترین و مدرن ترین ساختمان های تجاری در تهران بود.
هر کس آن روز سیاه و تلخ را یک جور اسم گزاری می کند، اما من آن روز را در دفترچه خاطرات زندگی ام روز 16 شهید جوان ثبت کرده ام. 16 دلاور آتش نشان که برای نجات جان انسان هایی مانند بنده و شما به شهادت رسیدند.

آیا می دانید چند نفر در حادثه پلاسکو بیکار شدند؟

تلخی حادثه پلاسکو فقط به شهدای آتش نشان و مردم عزیزی که جانشان را در آن حادثه از دست دادند ختم نمی شود. و مدت ها بعد از این حادثه تازه معلوم شد که فاجعه های بزرگ دیگری نیز توسط آن روز دلخراش رخ داده است. و اثر غم آن روز تا مدت ها و برای عزیزان مال باخته و بیکار شده حتی شاید تا سالها پس از آن ماندگار خواهد بود.

به نقل از آقای سید محمد نبوی (  کارشناس ارشد رشته مدیریت بحران دانشگاه آزاد اسلامی ). بیش از 4000 نفر در ساختمان تجاری پلاسکو به طور مستقیم فعالیت می کردند که اغلب آنها از بیمه برخوردار نبودند. و این یعنی نابود شدن هزاران نفر به طور مستقیم و نابود شدن هزاران نفر دیگر به طور غیر مستقیم. چون اغلب فعالیت های مشغول در این ساختمان تولیدی بودند و با از بین رفتن این ساختمان هزاران خانوار نیز از بین رفتند.
اما نگران نباشید، همیشه هم یک حادثه تلخ بد نیست بلکه بعضی از اوقات باعث توسعه و سازندگی بیشتر و بهتر می شود.

حادثه پلاسکو دقیقا یکی از این حادثه ها بود که باعث شد تا بعد از آن مبحث سوم مقررات ملی ساختمان دوباره جدی گرفته شود. و پوشش ضد حریق در ساختمان ها بخصوص ساختمان های مرتفع تجاری، ورزشی فرهنگی و… الزام شود.
شرکت ما با افتخار یکی از شرکت هایی است که توانسته با تکیه بر دانش خود. محصولی با برند PSG Fire C-350 تهیه کند که بتواند تمامی استاندارد های لازم مانند ASTME و UL را کسب نماید. و همچنین شرکت متعهد میگردد تا تاییدیه آتش نشانی را برای شما کارفرمایان عزیز کسب نماید.

امیدوارم که دیگر هیچ حادثه دلخراشی در دنیا رخ ندهد و براتون بهترین هارو آرزو میکنم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *